Ja, då har man plockat fram julen igen då och pyntat i fönstren med både stjärnor, julgardiner, amaryllis, ljusstakar och en och annan tomte 😛 . Precis som alla tidigare år 😉 . Gillar traditioner, det är trevligt tycker jag 🙂 . Och till traditioner så hör det att gå på julmarknad med familjen och det ska vi göra nästa söndag 🙂 . Men idag var jag och Gunilla på julmarknad till Trosa. Mycket folk men bra väder och lyckades komma hem med en liten kasse därifrån oxå 😛 . Knappast föga överraskande kanske 😉 . Det var en trevlig utflykt 🙂 .
Hamnen i Trosa hade besök av en strimma sol 🙂 .
Jättefina getskinn 🙂 .
Nostalgi 😀 ! Kolla, ett hederligt ”gammat” tuggimmi från när man var liten,
var ju tvungen att köpa 😀 . Ska spara det till en högtidsstund 😛 .
Inte bara barnen som gillar att öppna luckor 😉 …
En fin ”gammal” kalender med glitter till mig 😛 .
Något som gläder mig mycket är att se att det äntligen har vänt för AIK, peppar peppar … !!! Nu börjar klättringen uppåt 😀 . Lycka 😀 !
Något annat jag är också är glad över att jag har en ny mobil 😀 . En precis likadan, men hel och utan miljoner sprickor i glaset 😛 .
Nä, nu ska jag ut i köket och börja fundera på vad det blir för mat idag 😉 .
Vi hörs!
Kommentera