Nu så sitter den äntligen där, tatueringen som vi pratat om så länge och som visar kärleken mellan oss, samhörigheten ❤ .
ROSENCRANTZ
Annelie ❤ Patrik ❤ och jag
Det var bästa Fredrik på Nice Tattoo på Söder som fixade den, som allt (nästan) annat jag har 🙂 . Patrik och Annelie fick tatueringen i julklapp av mig, en bestående sån 🙂 .
När vi var klara där åkte vi in till Gamla stan och tog en fika och kollade in julmarknaden innan vi åkte hemåt igen.
Det var den tredje julmarknaden i år 🙂 .
Det var så skönt sen att bara sitta i soffan och ta de lugnt igårkväll och kolla in tv:n, dricka lite vin och äta choklad 🙂 . Har vart fullt upp hela veckan men det blir ju så när det är så mycket man vill göra och hinna med på de här dagarna när hon är hemma, vilket inte är så ofta.
Fredagsmys med dottern ❤
Nu har vi just kommit hem från en liten promenad, visade Annelie var mitt nya jobb ligger och sen gick vi till ICA Maxi och handlade mat till kvällen. Håller på med en glykoskurva på katten idag oxå så om en halvtimme är det dags för ett nytt stick igen. Duktiga Caesar ❤
Näe, vi hörs vidare igen en annan dag, nu ska jag återgå till Annelie 🙂 ❤ .
Kommentera