I måndags var jag hos min sjukgymnast igen, tack gode Gud för henne. Hade henne inbokad på semestern men fick avboka två möten pga bihålsinflammationen. Det var ju så himla varmt i somras, över 30 grader i stort sett varje dag så jag iddes faktiskt inte träna på gymmet då. Men det straffade sig ju så klart . Ont sa det … Ja ja … Det är bara att ta nya tag, men jag har iaf kommit igång med Bodybalance igen och vart där ett par ggr, nu är det bara gymmet oxå som jag ska få in rutin på igen. Men det kommer, lugn och fin 😉 .
I tisdags körde jag igång min cirkel igen. Det var kul 🙂 . Halva gruppen är ny den här gången, men det är bara roligt när det rör på sig lite så det blir säkerligen en rolig och intressant höst, som det förstås även vart tidigare med 😉 . Är så glad och tacksam för alla mina kursdeltagare som jag haft sen tidigare och som jag har nu ❤ .
I onsdags var jag och Gunilla till Parkteatern i Vitabergsparken på söder och tittade på ”Vegas i Vitan” med Karl Dyall, Joachim Bergström, Rennie Mirro och Blåsarsymfonikerna som framförde musik av Frank Sinatra, Dean Martin och Sammy Davis Jr. De hyllade även Lill-Babs, Jerry Williams och Avicii.
Det var en jättetrevlig kväll med mycket bra musik 🙂 . Parkteatern är bra, de hittar på många olika evenemang med fritt inträde.
Men nu ska jag ut en sväng i trädgården och sen i eftermiddag ska jag in till stan för att möta upp Gunilla då vi ska på GES ikväll på Skansen. Det ska bli kul 🙂 !
Så, vi hörs!
Kommentera